Бенгальські коти

0
798

Якби одного разу американський генетик Джейн Мілл не зайнялася ідеєю вивести домашню кішку із зовнішністю леопарда, ми не мали б можливості милуватися цією незвичайною породою.

Малайзійські кішки
вот например історія появи породи досить незвичайна і складна. Подорожуючи по Азії, Джейн побачила прекрасних леопардових кішок (Felis Bengalensis), яких, на жаль, браконьєри винищували, а дитинчат продавали на ринку туристам в якості живих сувенірів. Так в 1961 році у Джейн з’явилася перша леопардова кішка по кличці Малайзія. Потім Джейн підсів до неї свого домашнього кота, і незабаром Малайзія народила двох кошенят. Один з них, на жаль, не вижив, а другим була кішечка, яка через деякий час народила знову-таки двох котят.І лише смерть чоловіка зупинила роботу Джейн по виведенню бенгальської кішки. Кошенят відправили в зоопарк, де вони загинули від пневмонії.
Тільки через 15 років Мілл змогла повернутися до втілення в життя своєї ідеї. Джейн вдалося придбати кілька гібридних кішок в Каліфорнійському університеті, де на той момент проводилися генетичні дослідження вродженого імунітету диких кішок. Шикарного плямистого кота для них вона привезла з Делійського зоопарка.Так почалася нова історія виведення бенгальської кішки. Джейн довелося пройти через безліч труднощів і невдач, оскільки самці перших поколінь гібридів виявилися стерильні. Нарешті в 1983 році порода була офіційно зареєстрована, а в 1991-му допущена до участі у виставках по системі TICA, але тільки після четвертого покоління від азіатської леопардової кішки. Поступово бенгальські кішки своєю красою підкорили світ і були визнані більшістю фелінологічних систем.

За стандартом, бенгальські кішки можуть мати кілька видів забарвлення і безліч форм так званої плями. Існує два основних типи малюнка: це пляма (spotted) і мармур (marbled). Пляма може бути різноманітної форми: кругла, трохи подовжена, у вигляді наконечника стріли, списи або навіть схожа на відбиток лапкі.Мраморний забарвлення відрізняється малюнком у вигляді горизонтально розташованих розлучень. Кольори забарвлення у бенгалів бувають коричневий (brown spotted tabby), сріблястий (silver spotted), сніжний (sealspotted), блакитний (blue spotted). У забарвленні бажаний хороший контраст малюнка. Добре, якщо «намисто» та «маскувальні відмітини» яскраво виражені. Шерсть повинна бути короткою, прилеглої до тіла, шовковистою на дотик і мати глитер (особливий блиск шерсті). Варто відзначити, що настільки м’якою, ніжною на дотик і блискучою шерстю не володіє більше ніхто, це ще одна особливість бенгала, крім дикого леопардового окраса.На животі обов’язково повинен бути присутнім плямистий малюнок.
Від азіатської леопардової кішки (ALC) бенгали успадкували «фазінг», так називається маскувальний період у диких кішок, щоб захистити дитинчат отврагов в дикій природі. У період «фазінга», починаючи приблизно з двох-трьох тижнів, окрас може стати тьмяним і неконтрастним. Остаточно свій істинний забарвлення бенгал приймає після 10-12 місяців.
Найбільша кількість розплідників бенгальських кішок, звичайно ж, на їх історичній батьківщині -в США. В Україні порода прийшла порівняно недавно, тому заводчиків, які професійно займаються розведенням чистокровних бенгальських котів, у нас не так багато. Певну роль тут відіграє і складність в розведенні бенгалов, і чимала вартість хороших виробників породи. Але незважаючи на це, з кожним роком бенгальська кішка стає все популярнішим.

Ласковийі ніжний звір
Існує хибна думка, що бенгали агресивні. Насправді це не так. Метою виведення цієї породи було отримання домашньої, ласкавою кішки з дикою зовнішністю леопарда, тому агресивні особини виводилися з програми розведення. Насправді бенгали ласкаві, люблять людей, дуже прив’язуються до господаря. Винятком можуть бути кішки, які містяться в тісних вольєрах і не мають можливості часто спілкуватися з людиною. Але в подібних умовах будь-яка тварина стає агресивною.
Бенгали за своєю природою дуже цікаві, грайливі і товариські. Кошенята в більшості випадків освоюються в новому будинку максимум за день-два. В характері бенгальської кішки разюче сполучаються незалежність і відданість, сила і м’якість. Вночі бенгали люблять спати поруч з господарем.