Реєстрація ФОП, корисні поради

0
1539

Припустимо, що при виборі введення свого бізнесу Ви розглядали всілякі типи форм організації бізнесу. В результаті визначили, відкрити ФОП (Фізична Особа-Підприємець) найбільш прийнятний варіант для початку Вашої діяльності як приватного підприємця. Дана стаття допоможе Вам розібратися з процесом відкриття ФОП (ФОП — укр.), З огляду на правові норми і практичні поради фахівців.

Для спрощення цієї процедури, розглянемо процес реєстрації підприємця — ФОП методом аналізу окремих етапів, аналізуючи окремі алгоритми. Отже, до основних етапів відкриття ФОП відносяться: інформування, документування та реєстрація.

Розглянемо докладно інформаційний етап, який є найбільш важливим, так як саме тоді відбувається вибір основного напрямку, і відповідно — дій для реалізації плану. На інформаційному етапі регистрация ФОП необхідно вирішити наступні питання:

визначення видів діяльність ФОП (ФОП);
вибір системи оподаткування для ФОП (ФОП);
визначитися з приводу необхідності наявність печатки для ФОП — приватний підприємець має повне право здійснювати свою діяльність без печатки;
вибір банку для здійснення безготівкових розрахунків. При цьому, існування банківських рахунків, як і наявність печатки, не є обов’язковим для роботи СПД. В даному випадку, питання відноситься до сфери практичності, так як не всі підприємства згодні співпрацювати в формі готівкових коштів.
Далі відкриття ФОП переходить на наступний етап — документація. Цей алгоритм містить наступний основний момент: заповнення реєстраційної форми, в якій необхідні точно і правильно вказати коди видів діяльності ФОП відповідно до класифікації КВЕД. Етап заповнення документів є самим педантичним, тому до нього варто ставитися дуже уважно.

Після заповнення всіх документів відкриття ФОП (ФОП) переходить до свого фінального етапу — реєстрація ФОП в відповідних органах. Тут необхідно виконати наступні дії:

зареєструвати ФОП у державного реєстратора;
отримати пакет реєстраційних документів;
виготовити печатку;
відкрити банківський рахунок (останні два пункти виконуються в тому випадку, якщо підприємець прийняв відповідне рішення).